top of page

Historický dizajn a nová technológia

Vytváranie kompromisov je často krát veľmi náročné. Otvorený či uzatvorený oheň? Historický dizajn alebo radšej moderný? Teplo a multifunkčné vykurovanie alebo možnosť varenia? Avšak najdôležitejšia otázka v tomto prípade je, či vieme tieto žiadosti nakombinovať a zosúladiť.


Historický portál a kozub bol samozrejmosťou pre mnoho domácností v minulosti. Tento dizajn má určite svoje čaro a portály ako aj ten zobrazení na fotografii nádherne sadnú do vašej domácnosti avšak prichádzajú so svojími nevýhodami.


Hlavnou nevýhodou je zle nasadený a vyregulovaný komín, ktorý spôsobuje že dym sa dostáva do interiéru a tak zabraňuje atmosfére v domove a je samozrejme aj nebezpečný a preto sa neodporúča! Ak je tento prípad pre vás povedomí, tak ste sa možno rozhodli nevykurovať a použiť kozub iba ako dekoráciu. Sviečky a kvetináče nemiesto plápajúceho ohňa. Ak je pre vás táto možnosť postačujúca ponúkame vám slvelý výber elektrických LED sviečok od spoločnosti The Flame.


Foto kredit: ttps://foxhollowcottage.com/


Foto kredit: ttps://theglossynest.com/


Druhou možnosťou ako utmeliť túto dieru a v tomto prípade docieliť aj žiadané teplo ale možno narušiť originálny dizaj je vloženie oceľovej pece. Oceľové pece sú extrémne funkčné a dokážu vykúriť celú izbu, ak sa prevod pripojí, tak aj viac izieb naraz. My osobne odporúčame pec Iron Dog od Nemeckej firmy Brunner, ktorá ponúka najvyššiu kvalitu a efektivitu a dá sa zakúpiť a namontovať cez našu firmu Kráľovič.Foto kredit: ttps://tdecoist.com/


Avšak ak sa nechcete vzdať pôvodného dizajnu a stále mať pociť tepla tak vám ponúkame alternatívu, ktorá ponúka obe možnosti. Firma Lorflam ako aj firma Polyflam sa zaoberajú otvoreným ohniskom a skvelou technológiou ktorá vám umožní ho mať v domácnosti. Firma Polyflam dodatočne vytvorila sadu VINCI ktorá taktiež spĺňa najnovšie ekologické normy.

Ak máte záujem o produkty v tomto článku, neváhajte sa nás kontaktovať.Recent Posts

See All

Comments


bottom of page