top of page

Kúpiť drevo či si ho zaobstarať sám?!

Mnoho z nás veľa krát rozmýšľa o tom aké drevo je najlepšie si zaobstarať na zimu. Možností je veľa a často sa tak nevieme ani rozhodnúť. My by sme Vám chceli v tomto krátkom článku priblížiť rozdiel medzi prácou a cenou kúpeného dreva a toho čo si sami nakálate na dvore.


Keď si drevo spracujem sám:


Áno, aj my sme si povedali že drevo si kúpime a spracujeme sami. Predsa máme silné deti, rodina bude pokope a nakoniec budeme po pár hodinách spokojní s našou robotou a budeme sa vedieť pochváliť susedom a kamarátom že to drevo čo horí u nás v krbe je zásluhou dobrej, tvrdej Slovenskej práce! Avšak realita sa trošku líšila od krásneho rodinného dňa ktorý sme mali na mysli len čo nám priniesli 10 pm dreva do dvora.Najprv sme samozrejme museli zaň zaplatiť. 10pm nás vyšlo 450 € a k tomu ešte 15€ doprava. Dreva je veľa a bolo treba aj káričku, takže sme museli pripočítať ďalších 30 €.

Myšlienka rodinnej idylky sa skončila len čo sme museli zavolať ďalších štyroch chlapov z našej dediny aby nám pomohli spracovať, narezať, nakálať a uložiť všetko drevo. Nikto nerobí zadarmo a tak sme pridali ďalších 184€ za dva dni neustálej práce.

Nie len my sme boli unavení ale aj naša reťaz na píle, ktorá po prvom dni potrebovala vymeniť a tak BUM a ďalších 25€ na účte. Keď pripočítame ešte ostatné malé náklady, celková nákladová položka sa vyšplhala na:


704€ takže zhruba 74€ za meter kubický


Čo sme teda získali?


Drevo je pekne uložené u nás na dvore (tak ako by sa malo správne skladovať drevo) a budeme ho môcť použiť, teda až po tom čo sa vysuší. Keďže jeho vlhkosť je momentálne 40% musíme si počkať ešte aspoň 2 roky kým sa budeme môcť pochváliť susedom že sme si to v špine a tvrdej robote takto nakálali.


A čo ideme robiť kým sa drevo vysuší?


Nemôžeme predsa byť najbližšie dva roky v tme a zime ako naši pradávny predkovia.

Preto aj my používame kvalitné a primyslene sušené drevo! Obsah palety je 1.9m3 a vlhkosť garantovaná do 20%. Cena palety je 188€ a drevo sa dá použiť hneď bez starostí a špiny. Objednané drevo je už uložené v palete a po objednaní bude privezené priamo k vám na dvor. A tak si môžete sedieť pred kozubom a tešiť sa že ste sa nedostali do sporu s rodinnými príslušníkmi počas úmorného dvojdňového kálania dreva. Tomu hovoríme rodinná idýlka!Ak máte záujem zakúpiť si sušené a skladované drevo neváhajte sa nás kontaktovať.199 views0 comments

Comentarios


bottom of page