top of page

Prečo mať kozub vo vašej domácnosti

Updated: Aug 16, 2019Krby sú obľúbené vybavenie, ktoré väčšina kupujúcich považuje za plus pri hľadaní nového domova. Existuje mnoho výhod, ktoré prináša krb vo vašom dome, a tu je sedem ktoré sme vybrali:


1. Útulný oheň

Žiadny iný typ vykurovacieho spotrebiča neponúka také príjemné teplo aké môžete dostať len z ohňa. Bez ohľadu na to, či máte otvorené krbové kachle, krbovú vložku, kachle na pečenie alebo pelety, môžete pozorovať ako oheň tancuje a ponúka veselé miesto, kde sa môžete zhromaždiť okolo praskajúcich plameňov s rodinou a priateľmi.2. Romantické prostredie

Sedieť pred ohňom s osobou ktorú milujete, možno pri poháriku vína, môže byť veľmi romantické. Iba veľmi málo vecí vo vašej domácnosti ponúka okamžitý zasnený únik z reality tak ako krb. Rodičia, ktorí majú problém nájsť opatrovateľku, si môžu vychutnať romantickú atmosféru s ohňom bez toho, aby museli niekam chodiť.3. Teplo pri výpadku elektriny

Keď zasiahnu najhoršie druhy zimných búrok, elektrina je často vyradená. Ak máte kozub, môžete sa stále udržiavať v teple a k tomu mať aj veľa svetla. Ľudia bez krbov často mrznú v chladnom domove a čakajú na obnovu elektrickej energie.4. Oheň na varenie

Ak máte kachle na spaľovanie dreva, máte ďalší prínos v tom že môžete na nej a variť. Ušetrite peniaze na účte za vykurovanie vašej polievky alebo kávy na sporáku, pretože oheň ohrieva váš dom. Vždy, keď je elektrická energia nefunkčné v ktorejkoľvek sezóne, jedlá nebudú problémom, pretože stále môžete variť. Dokonca aj s krbom s otvoreným ohňom ako napríklad polyflam ktorý ponúkame môžete mať pečené mäkké mäso alebo grilovanú zeleninu.5. Ekologické vykurovanie

Dnešné zariadenia na spaľovanie dreva sú neuveriteľne efektívne a produkujú dostatok tepla na zohrievanie vášho domova, čo znamená, že môžete použiť menej energie z fosílnych palív. Niektoré najnovšie modely dokonca umožňujú distribúciu tepla zo spotrebiča po celom dome pomocou existujúceho potrubia. Okrem toho, keď spaľujete drevo, používate zdroj, ktorý má nulovú uhlíkovú stopu. Niektoré špičkové zariadenia na spaľovanie dreva produkujú také malé množstvo emisií že sú kvalifikované ako bezdymové zdroje tepla. Drevo je trvalo udržateľným zdrojom energie, na rozdiel od fosílnych palív.6. Náklady na zníženie energie

Keďže náklady na elektrickú energiu naďalej stúpajú, krby sa stávajú obľúbeným primárnym zdrojom tepla. Náklady na nákup palivového dreva pre váš účinný spotrebič na spaľovanie dreva stojí menej ako na vykurovanie vášho domu pomocou nástrojov, ktoré závisia od fosílnych palív.7. Energetická nezávislosť

Krby poskytujú príležitosť byť menej závislí od verejnoprospešných spoločností. Môžete prevziať zodpovednosť za vlastné zdroje paliva vrátane toho, koľko zaplatíte, kvôli rôznym možnostiam, pokiaľ ide o miesto a spôsob, ako získať palivové drevo. Ak vlastníte veľa ťažko zalesneného majetku, môžete dokonca mať nekonečné množstvo drevín zdarma.

Ak máte akékoľvek otázky, nebojte sa kontaktovať nás a my vám radi poradíme160 views0 comments

Comments


bottom of page